+48 61 67 11 910

O pizzeri

Buon cibo italiano

Imaginarium narodziło się z naszego spotkania, z unii naszych marzeń i pasji. Pasji do rzeczy prostych: dobrego jedzenia i dobrego wina, czyli do prawdziwej włoskiej kuchni, która wyróżnia się od innych kuchni świata swoją autentycznością i szczególną tradycją związaną z posiłkiem. We Włoszech czas posiłku to moment fundamentalny w życiu rodziny, która właśnie wtedy jednoczy się przy jednym stole. Imaginarium jest naszą próbą odtworzenia tej starej włoskiej tradycji i stworzenia choćby małego zalążka Italii tutaj w Poznaniu. Chcieliśmy stworzyć miejsce, w którym chce się przebywać razem smakując włoskie przystawki, wspaniałe włoskie wino i wreszcie prawdziwą neapolitańską pizzę „verace”, a wszystko to nieodzownie przy dźwiękach muzyki. 

Jako muzyk klasyczny zdaję sobie sprawę z bariery jaka się często automatycznie tworzy pomiędzy wykonawcą a odbiorcą na koncertach muzyki klasycznej. Świat muzyki klasycznej czy sztuki jest dość hermetycznie zamknięty i trudno osobie nie związanej z tym środowiskiem przedrzeć się przez ten mur. Mamy nadzieję, że Imaginarium stanie się miejscem, w którym ten mur zostanie zburzony, a w koncercie muzyki klasycznej czy wystawie sztuk wizualnych będzie można wziąć udział w ciepłej i miłej atmosferze, z rozgrzaną pizzą na talerzu i z lampką czerwonego wina w ręce!

Babcia Mirka, babcia Angelina mawiała, że to dopiero podczas wspólnego posiłku poznaje się człowieka. Mój dziadek Jan chyba był tego samego zdania, bo zanim zatrudnił nowego pracownika, zawsze najpierw zapraszał go na obiad. Prawda jest taka, że pełny stół może łączyć pokolenia, narody, religie i rasy i może się okazać, że tak naprawdę to się wszyscy tak bardzo od siebie nie różnimy.